Banyolar

Banyolar İçin Akılcı Çözümler

 İster sadece yüzünüzü yıkayıp çıkın, ister uzun süren küvet keyfi yapın. Şu bir gerçek ki, banyolar artık evin en önemli bölümlerinden biri…

Banyolar kullanım alanları nedeniyle giderek büyüse de küçük banyolar her yerde karşımıza çıkıyor. Banyonuzu çok fonksiyonlu kullanmak istiyor ama yeterli yere sahip değilseniz ya da ‘yenilik yapma zamanı geldi’ diye düşünüyorsanız, önerilerimize bir göz atın…

– Aynalı bir dolap her zaman banyoyu büyük gösterir. Püf nokta ise, dolapların gömme olup ayna gibi görünmelerinde.
– Duş alanlarında, özellikle de duş kabinlerindeki girinti ve çıkıntılar şanpuan, duş jeli ya da çeşitli aksesuarları koymak için idealdir.
– Küçük banyolarda duvara asılabilen saklama sistemlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle zemini rahatlatmış olursunuz.

– Eğer banyonuz dar bir alana sahipse, radyatörünüzü yer kaplamayacak şekilde koymayı deneyebilirsiniz. Mesela, dikey radyatörler kapı   arkalarına saklanabilir, yatay olanlar ise, lavabo altına girebilirler.

– Eğer banyonuzu yeniden inşaa ediyorsanız, içinde havluları ve şampuan gibi şişeleri saklayabileceğiniz gizli dolap yaratabilirsiniz.
– Fayansları daha geniş bir mekan havası verecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Dar bir alanın etrafından dolaşan renkli çizgiler daha geniş bir görünüm verebilir örneğin… Ya da büyük karolar ve mozaikler banyonuzun kendini göstermesine yardımcı olur. Tek bir çeşide bağlı kalırsanız, sonrasında küçük detaylar eklemeniz de mümkün olur.
– Lavabo altı dolapları, boruları gizlerken bir yandan da çok güzel bir depo oluşturur. Üstelik bu dolaplar günümüzde oldukça popüler.
– Sifonun gizlenmesi amacıyla örülen yanlış duvarlar alanı iyice küçültür. Fakat gömme depolama sistemi sayesinde banyonuzda ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.
– Banyoda geçirilen zaman uzadıkça daha ferah bir ortam yaratmak akıllıca olacaktır. Banyoya yerleştirilecek bir çiçek, rahat bir ortam yaratmaya yardımcı olacaktır.
– Sade ve tek renk bir banyoda duvarlardan birini farklı ve güçlü bir renge boyayarak derin bir his uyandırabilirsiniz.